Medzinárodný, mestský, hudobný jazz fusion festival prebiehajúci od štvrtku večera do nedele rána v netradičných priestoroch historického mesta. Tento rok od 21. - 24. júna, otvára festivalovú sezónu v  Banskej Štiavnici! 

     Našou snahou je odstrániť mylnú predstavu o tom, že jazz je mŕtvy žáner, ktorý sa nevyvíja. Rovnako chceme vyvrátiť pocit, že počúvanie akademickej hudby, ktorá cibrí vkus a nároky poslucháča, je nudným hudobným žánrom. Od roku 2013 si festival prešiel mnohými zmenami a z Mini Jazznice vznikol v roku 2015 formát Zvuk for Štiavnica. Nový, svieži, hravý, láskavý, komorný. Pod hlavičkou OZ Spectaculum a vedením dream teamu mladých ľudí, ktorí už niekoľko rokov neúnavne rozvíjajú toto hudobné podujatie. 

    Napredujeme rovnako ako naši návštevníci. Dospievame a s nami aj naša tohtoročná hudobná dramaturgia. Prezradíme, že sa bude niesť v znamení nežnejšieho pohlavia a počas festivalu vystúpi niekoľko výnimočných žien hudobníčok. Zvuky (nielen) jazzu sa tak opäť budú šíriť mestom ako stvoreným pre tento druh hudby. Vidíme sa v Banskej Štiavnici na začiatku leta!  

Sandra Pastorková

Organizátorka festivalu